دسته گُلی که «بی‌بی‌سی» به جنایتکاران ارتش نیجریه داد!

منوی اصلی

اخبار روز

جواب آقا به پاسدار ...
یکی از پاسداران می گوید: با چشم خودم دیدم با وجود اینکه بهترین قدرت بدنی را داشته و آموزش‌های لازم را دیده بودند اما در مقابل پاسداران ما بدل به ترسوترین و بزدل‌ترین آدم‌ها شدند» آقا برایش رمزگشایی ...
بيشتر بخوانيد
دسته گُلی که «بی‌بی‌سی» ...
بی بی سی پس از دو روز سکوت درباره حمله خونبار به شیعیان نیجریه، گزارش های جانبدارانه را به حمایت از رفتار ضدانسانی ارتش این کشور منتشر کرد و به اتهام زنی به جمهوری اسلامی ایران پرداخت.
بيشتر بخوانيد
برگزاری همایش شکوه ...
حجت الاسلام دهقان چناری گفت: دشمن با استفاده از تبلیغات و جنگ روانی به دنبال نفوذ در انقلاب است، مردم باید با حضور پررنگ درمساجد و استفاده از منبرهای انقلابی به مقابله با هجمه های فرهنگی دشمن ...
بيشتر بخوانيد
خبر فوری بی‌بی‌سی برای ...
شبکه بی بی سی فارسی، با آغاز اعتراضات مسالمت آمیز آذری زبان ها در چند شهر ایران، تلاش کرد با سوء استفاده از احساسات مردم فتنه ای جدید راه اندازی کند، که
بيشتر بخوانيد
حمایت رسمی شبکه جم از ...
ه گزارش سرویس فرهنگی جام نیـوز، انتشار عکس‌های "بدون حجاب" بازیگر نه چندان مطرح و حرفه ای سینمای ایران، در شبکه‌ های اجتماعی طی هفته‌های گذشته، واکنش‌های منفی بسیاری را
بيشتر بخوانيد
عزاداری به روش اسلام ...
این روزها ویدئویی در فضای مجازی دست به دست می شود که در آن یک خانم منافق در حال نوحه خوانی برای گروهک تروریستی منافقین است
بيشتر بخوانيد
آرایش‌های عجیب زنانه و ...
محرم از راه رسید و یک بار دیگر هیأت‌ها و دسته‌های عزاداری حضرت سیدالشهدا علیه‌السلام حال و هوای این روزهای خیابان‌های شهرهای کشور را عوض کرده‌اند. این بار
بيشتر بخوانيد
ژاپن وزارت زاد و ولد ...
پائین آمدن نرخ تولد از یک سو و افزایش تعداد سالمندان در ژاپن موجب شده تا نخست‌وزیر این کشور اقدام به ایجاد پستی جدید در کابینه سامورایی‌ها برای نجات
بيشتر بخوانيد
همنوایی مدیر شبکه ...
حسن اللهیاری مدیر شبکه اهل بیت مستقر در آمریکا در تازه ترین سخنانش با سکوت در برابر خیانت آل سعود و امتناع از محکوم کردن عربستان، حادثه منا را مسئله ای نه چندان مهم خواند و
بيشتر بخوانيد
خلاصه‏ اى از واقعه غدير
اعلان عمومى براى سفر حج در سال دهم هجرت، به دستور الهى، آخرين سفر پيامبر اكرم (صلى الله عليه و آله) به مكه براى تعليم حج و اعلام ولايت ائمه (عليهم السلام) آغاز شد. در اين سفر بيش
بيشتر بخوانيد

اوقات شرعیفرم ورود

آمار بازدیدکنندگان

344128
امروز 20
دیروز 79
این هفته413
این ماه2179
کل بازدیدکنندگان344128

بی بی سی پس از دو روز سکوت درباره حمله خونبار به شیعیان نیجریه، گزارش های جانبدارانه را به حمایت از رفتار ضدانسانی ارتش این کشور منتشر کرد و به اتهام زنی به جمهوری اسلامی ایران پرداخت.

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، بخش فارسی شبکه دولتی انگلیس "بی بی سی" (BBCPersian) پس از دو روز سکوت درباره حمله خونبار به حسینیه بقیه الله شهر زاریا در نیجریه، که منجر به کشتار گسترده شیعیان و مجروح و بازداشت شدن آیت‌الله "شیخ ابراهیم الزکزاکی" (رهبر جنبش اسلامی نیجریه و شیعیان این کشور) و همسر و فرزندش شد، در گزارش های جانبدارانه به حمایت از رفتار ضدانسانی ارتش نیجریه پرداخت.


"علی صدر زاده" تحلیل‌گر مسائل جهان عرب در گفتگو با بخش فارسی تلویزیون سلطنتی انگلیس با مرتبط خواندن جنبش اسلامی شیعه و آیت‌الله زکزاکی نیجریه با جمهوری اسلامی ایران، گفت: حادثه اخیر در حالی اتفاق افتاده است که پیش از این بوکوحرام در این کشور اقدامات تروریستی انجام می داد، اما اینبار شیعیان جنبش اسلامی با حمله به اتومبیل فرمانده ارتش نیجریه، از سوی دولت اسلامی این کشور، پاسخ دریافت کرده اند.

وی که در این گفتگو چندین بار بر اسلامی بودن دولت نیجریه و همچنین مسلمان بودن رئیس جمهور این کشور تاکید داشت، می‌کوشید تا اقدامات جنایتکارنه ارتش این کشور علیه شیعیان را توجیه کند.

کارشناس بخش خبری بی بی سی فارسی آیت الله ابراهیم زکزاکی را دست نشانده جمهوری اسلامی خواند و گفت: آقای زکزاکی چندین بار به ایران سفر کرده و جنبش اسلامی شیعیان در نیجریه می خواهد همان رابطه ای را با ایران داشته باشد، که حزب الله لبنان با ایران دارد.

 

سند بی بی سی

وی با تکرار ادعای کذب ارتش نیجریه مبنی بر درگیر شدن شیعیان نیجریه با ارتش این کشور، گفت: جنبش اسلامی شیعیان در نیجریه با الگوی گروه "بوکوحرام" اقدام به مقابله با دولت این کشور می پردازد!

صدرزاده افزود: جنبش اسلامی نیجریه سعی می کند تا با قدرت گرفتن نظامی، مثل حزب الله لبنان، برنامه های خود را پیش ببرد و با توجه به حمایت های ایران از جنبش اسلامی شیعیان، در آینده شاهد برخوردهای بیشتری در نیجریه خواهیم بود.

وی با همسان‌سازی جنبش اسلامی و شیعیان نیجریه با گروه‌های تروریستی و تکفیری چون بوکوحرام، این تحلیل را ارئه می‌کند که حمله ارتش نیجریه به شیعیان و کشتار وسیع آنان، عملی مشروع و در راستای مبارزه با افراطی‌گری و تروریسم در این کشور می‌باشد.

اما بخش فارسی رادیو بی بی سی نیز در این باره با "مهدی خلجی" پژوهشگر مؤسسۀ «واشنگتن برای سیاست خاورمیانه» گفتگویی انجام داد تا به مسئله "نفوذ استراتژیک جمهوری اسلامی ایران در آفریقا" بپردازد.

مهدی خلجی در این گفتگو از تلاش جمهوری اسلامی ایران برای ایجاد و تقویت شبکه های مذهبی برای منافع ایدئولوژیک و صدور انقلاب به دیگر کشورها می‌گوید.

وی بر این باور است که سازمان هایی برای این امر چون دانشگاه المصطفی (جامعه المصطفی العالمیه)، حوزه علمیه قم و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، درایران تاسیس شده تا در راستای تحقق این اهداف به تربیت نیروهای انقلابی در دیگر کشورها و فعالیت‌های فرهنگی بپردازند.

 

 

سند بی بی سی

 

سخنان خلجی حاکی از اعتراف به حقیقتی است که انقلاب اسلامی بدون نیاز به اقدامات سخت و با استفاده از منطق محکم و خدشه ناپذیر اسلامی و ضد استکباری خود در بین ملت‌ها و آزادگان جهان محبوبیت کسب کرد و توانسته است جمعیت بسیاری را با بینش اسلامی خود همراه کند.

اما ربط دادن اقدامات  فرهنگی (نرم) جمهوری اسلامی -که به منظور آگاهی بخشی به مردم دنیا و روشنگری نسبت به سیاست‌های تفرقه افکنانه، استکباری و استعماری غرب و دست‌نشاندگان آنان در دیگر کشورها است- با اقدامات وحشیانه، تروریستی و غیرانسانی، همان هدفی است که بی‌بی‌سی و دیگر رسانه‌های دولت‌های غربی آن را دنبال می‌کنند.

حمله و کشتار شیعیان نیجریه و بازداشت رهبر شیعیان این کشور که بر اساس برخی اخبار و اسناد منتشر شده با هدایت و حمایت‌های کشورهای غربی و برخی حکام عربی صورت گرفته است، تقابل سخت و وحشیانه با مردمی است که با منطق ناب اسلامی توانسته اند بیداری و امید را در دل مردم مستضعف نیجریه ایجاد کنند.

طبیعی است تکرار تجربه انقلاب اسلامی و به حاکمیت رسیدن تشیّع سیاسی در ایران، که منافع شیطانی مستکبران را با چالش‌های جدی مواجه کرده است، از سوی سران غرب، رژیم صهیونیستی و حکام دست‌نشانده عربی آنان با واکنش‌های غیرانسانی چون کشتار شیعیان نیجریه مواجه گردد.

طبق گزارشی که اخیرا در رسانه ها منتشر شده است، عربستان سعودی در سال 1390 طی نامه‌ای به دولت نیجریه نسبت به گسترش تشیّع در نیجریه تذکر و هشدار داده بود. در همین رابطه و بر اساس گزارش شبکه "العربیه" (Alarabiya) امروز "محمد بن سلمان" ولیعهد سعودی اعلام کرد که هدف از ائتلاف نظامی که به رهبری سعودی برای مبارزه با تروریسم تشکیل شده است، مبارزه با همه گروه های تروریستی است نه تنها داعش!

 

نامه عربستان به نیجریه

این در حالی است که دولت نیجریه در این ائتلاف نظامی حضور داشته و سخنان امروز ولیعهد سعودی و گزارش معنادار بی بی سی با حوادث خونبار نیجریه و ادعای دروغ ارتش این کشور (حمله به کاروان فرمانده ستاد ارتش نیجریه از سوی حامیان آیت الله زکزاکی) بی ربط نمی‌تواند باشد.

در این شرایط است که ادعای بی طرفی و صداقت رسانه‌های غربی چون بی بی سی محک می‌خورد. ادعاهایی که بارها در جانبداری این شبکه انگلیسی از رژیم صهیونیستی، القاعده، داعش، آل سعود، آل خلیفه و دیگر ظالمان و جنایتکاران جهان و نادیده گرفتن جان انسان‌های مظلوم، به چالش اساسی کشیده شده است.

ویدیو/ بی بی سی با جانبدارانی از ارتش حوادث خونبار نیجریه را گزارش می‌کند

لینک دانلود

جهت دریافت کلیپ های جهاد فرهنگی و اخبار سایت بر روی آدرس  کانال جهاد فرهنگی در تلگرام به آدرس https://telegram.me/dehghanchenari. کلیک نمائید مدیریت سایت

تنظیمات قالب

رنگ ها

برای هر رنگ ،پارامتری وجود دارد که در زیر آمده است :
Blue Red Oranges Green Purple Pink

بدنه ی قالب

رنگ پس زمینه
کد رنگ ها

عنوان قالب

رنگ پس زمینه
تصاویر پس زمینه

فوتر قالب

انتخاب منو
فونت گوگل
سایز فونت بدنه قالب
نوع فونت بدنه قالب
جهت نوشتاری